неділя, 29 січня 2017 р.

Блискавка у вулкані

Нещодавно, фотограф Мартін Рітц їздив до Японії, де мав неймовірну можливість сфотографувати, як на південному острові Кюсю вивергається вулкан Сакурадзима, як видно, без диму, вогню та лави не обійшлося. Якщо вам цього здалося мало, то пекельний вулкан породив серію блискавок, яка тривала майже 20 секунд.

Рекомендфції щодо профілактики грипу

Прошу звернути увагу!

вівторок, 24 січня 2017 р.

"Живі мости" в Індії

Новітні технології дозволяють створювати дивовижні речі, тому сьогодні, коли нам говорять про що-небудь неодухотворене, але рухомоме, мало кому спаде на думку жива природа. Проте, навіть зараз ми можемо побачити неймовірні дива природи, які ніяк не залежать від інновацій в сучасних технологіях. Саме вони створені не залежно від людини, та дозволяють нам відчути всю міць матінки природи.
«Живі мости» в Індії створювали з коренів дерев, сплітаючи їх між собою. На берегах бурхливих річок поширені каучукові дерева – фікуси. Багато століть тому, стародавні індійські племена помітили, що у фікуса подвійна коренева система, тобто, більшість коренів дерева росте назовні. Знаючи цей факт, племена в буквальному сенсі почали вирощувати мости. Аборигени направляли вторинну кореневу систему (корені, які росли назовні) у потрібному їм напрямку. Коли коріння діставало до другого берега річки, воно вростало в землю, утворюючи природний міст, який міг витримати навантаження більш ніж в 2.5 тони. Деякі з «живих мостів» досягали понад 30 метрів у довжину. За більш ніж 500 років використання даної технології «живих мостів» індійські племена досягли практичної досконалості в будові таких конструкцій. Дивно, але не тільки аборигени створювали мости. У деяких штатах Індії існують мости, вирощені самою матінкою природою. Цікаво, що Індія досі не відмовилася від «живих мостів».

понеділок, 16 січня 2017 р.

Яка тварина найшвидше досягає статевої зрілості?

Це крихітна африканська риба Нотобранхіус (Nothobranchius), вона швидко проживає своє життя і вмирає ще молодою. Вчені пояснюють, що цей представник оригінально адаптувався до екстремальних умов життя: ця риба живе в калюжах створених зрошувальними системами або дощами в Африці, так що у неї немає вибору, крім як швидко рости, розмножуватися і відкладати яйця, перед тим як вода остаточно висохне. 
Вона здатна збільшити розміри свого тіла на 23% за один день, а починає розмножуватися, коли їй всього 17 днів від народження. Вона відкладає яйця, які дозрівають за два тижні, так що час між поколіннями становить всього один місяць, це мінімальний час відомий серед хребетних. 

Коли калюжі висихають, приховані і сплячі ембріони можуть залишатися в сухому бруді впродовж декількох місяців, тільки після повернення дощів цикл знову продовжується «на повній швидкості».

Цікаві факти про сон

Сон – це особливий стан людського організму, що характеризується припиненням або значним зниженням рухової активності. Відомо, що сплять не тільки люди, але й багато видів тварин, зокрема птахи і комахи!
Кожен раз, коли людина лягає спати вона бачить сни. Просто система роботи мозку влаштована так, що в 90% випадках сновидіння не запам'ятовуються. Винятком є сліпі від народження люди. Вони не бачать сни, а "відчувають" у них запахи, звуки та смаки. Якщо людина осліпла після народження, її сприйняття не відрізняється від зрячої і вона продовжує бачити сни впродовж усього життя. 

Цікаві факти: 
Факт 1. Маленьким дітям, у віці від трьох до восьми років, сниться більше кошмарів, ніж дорослим за все життя! 
Факт 2. Впродовж перших десяти хвилин після того, як людина прокинулася вона може пам'ятати більше половини сну, а по закінченні цього часу лише десяту частину. 
Факт 3. З віком людині потрібно менше часу для сну. Немовлятам і дітям до 3 років потрібно більше 16 годин сну на добу, а після 3 років достатньо 10 годин. До 18 років людині потрібно спати близько 10 годин. Дорослій людині достатньо 8 годин сну, а після 65 років ця цифра скоротиться до 6 години. 
Факт 4. Ми бачимо сни ще до народження. Варто відзначити, що вони сильно відрізняються від снів дорослої людини. Але вони є. 
Факт 5. Леонардо да Вінчі володів вмінням поліфазного сну: кожні 4 години по 15 хвилин. Нікола Тесла спав 2 години на добу, а решта чаус займався науковою роботою. Ейнштейн відпочивав трохи більше – 4 години в день. 
Звичайно, це не все, що можна розповісти про сновидіння і сни людини. 

Дивовижне північне сяйво Лапландії

Важко назвати вдалою подорож до Фінляндії, якщо не побуваєте в Лапландії – на батьківщині Діда Мороза, Санта Клауса, чи як його називають фіни – Йоулупуккі. Всі мріють побувати там на Новий Рік чи Різдво, відвідати резиденцію Діда Мороза, посидіти у нього на колінцях, отримати подаруночок та покататися на оленях. Але, крім всього цього, ви так і не дізнаєтеся про справжню чарівність Фінляндії поки не побачите її блискучий, незабутній символ – північне сяйво. 
"Тож, що ж це за сяйво таке?", – запитаєте ви. Північне сяйво – це природне явище, пов'язане з сонячною активністю. після довготривалих сонячних спалахів, сонячні частинки потрапляють в космос, де їх притягує Північний магнітний полюс. Частинки взаємодіють з верхніми шарами атмосфери, в результаті чого вивільняється велика кількість енергії і з'являється сяйво. На вигляд – це гігантське полотно, що світиться. Як правило, воно «забарвлюється» в зелені кольори. Іноді по краях з'являються й інші відтінки. Все «шоу» відбувається приблизно в 100 км над землею – масштаб світіння вражає. До речі, не одна лише Земля може похвалитися подібними «спецефектами». Притягують сонячні частинки і інші планети. Наприклад, куди більш потужне сяйво постійно відбувається на Юпітері. 

неділя, 8 січня 2017 р.

Дубайський "Сад чудес"

Дубаї — дивовижне місто в Об'єднаних Арабських Еміратах, відоме не тільки фешенебельними готелями, але й грандіозними архітектурними проектами. Одним з таких є Сад чудес. Його звели буквально за кілька років на місці безлюдної пустелі, і він вже став найбільшим квітковим парком у світі.
Всі, хто вже встиг там побувати, кричать в один голос, що це 8-е диво світу обов'язково потрібно побачити хоча б раз у житті. 

Квітковий парк розкинувся на території 6,7 га. Сюди спеціально завезли 45 видів квітів, з яких звели стіни, піраміди і вежі. Як прикрасу в основному використовували петунію. Також композиції доповнювали герань, колеуси, календула і багато інших рослин.
Різнобарвна палітра парку налічує 60 різних кольорів та їх відтінків. Для поливання використовують систему крапельного зрошення з стічних вод. Цей спосіб заощаджує як воду, так і електроенергію.
З кожним роком число рослин у парку продовжує збільшуватися. Творці постійно придумують щось нове і змінюють ландшафт.





четвер, 5 січня 2017 р.

Найдивовижніша річка в світі

Верзаска – найдивовижніша річка в світі. Унікальність цієї річки, що знаходиться в італомовній частині Швейцарії, в тому, що вода в ній настільки прозора і чиста, що можна без зусиль побачити дно, усипане камінням різного кольору.
У ній немає ніяких живих організмів. Ні риб, ні водоростей, ні земноводних у річці ви не зустрінете, хіба що кілька видів бактерій і мікроорганізмів, що заселяють ці дивовижні води. У цьому немає нічого дивного, оскільки відсутність флори і фауни, а також кришталева чистота води в річці обумовлені її підвищеною кислотністю.




вівторок, 3 січня 2017 р.

16 найгарніших метеликів у світі

Метелики - одні з найкрасивіших комах в світі. Своїми чарівними візерунками на крилах, вони завжди нагадують нам про літо і сонце. Сподіваюся, що зібрана інформація стане корисною для вас та підніме настрій навіть у негоду. 


Вчені виростили дріт всередині троянди...

Вчені зробили великий стрибок в інтеграції електроніки в живі рослини. Шведська команда інженерів-ботаніків навчилася вирощувати металеві дроти всередині живих троянд. Дослідники використали прозорий струмопровідний гель, який зрізані троянди із задоволенням втягували у свої стебла та листя. Через кілька годин гель затвердівав та формував гнучкі дроти просто всередині рослини.
Завдяки фантастичним властивостями вживлених в рослини проводів, електричний струм може проходити через стебла рослин, не завдаючи їм шкоди.